Nic nie wywołuje w mężczyznach - a bardzo często też w kobietach - tak dużych emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny

Piłka nożna to sport popularny w wielu krajach. Nic nie wywołuje w mężczyznach - a coraz częściej też w kobietach - tak silnych emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozwinęła się błyskawicznie, powstała duża ilość klubów, jakie między sobą rywalizują. Jednym z tych państw, w jakich piłka nożna gra pierwsze skrzypce są oczywiście Włochy, słynące z doskonałych piłkarzy. Lokalne kluby odnoszą sukcesy w rywalizacji z innymi państwami. Nie można się wobec tego dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, z tego względu firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednakże naprawdę skromne, ponieważ prowadzili po prostu sklep z gazetami, jaki błyskawicznie zaczął się rozwijać. Obecnie, firma ma postać międzynarodowego imperium o zróżnicowanym zakresie działania.


piłka
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Firma trudni się sprzedawaniem ciekawych komiksów, jakie dalej są lubiane przez osoby na całym świecie. W ofercie można jednak wyszukać także naklejki oraz karty z piłkarzami, z jakich przedsiębiorstwo jest faktycznie znane. Przykładem może być chociażby album Panini 2014 prezentujący kolekcję elementów dotyczących odbywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, które dla całego świata były niezmiernie istotnym wydarzeniem. Album Panini Brasil zawiera karty z piłkarzami drużyn, które brały udział w mistrzostwach. Odszukać w nim można także precyzyjne w najdrobniejszych szczegółach naklejki, pokazujące między innymi godła określonych drużyn piłkarskich. Jest to więc propozycja głównie dla fanów tego sportu, którzy interesują się również jego historią.


piłka
Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Firma dalej doskonale się rozwija, a jej działania skupione są zazwyczaj na rynku piłki nożnej - link do strony z kartami Panini. Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo składające się z kilku działów. W dodatku, zajmuje się dystrybucją tych wyrobów, jakie tematycznie związane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy funkcjonuje nie tylko we Włoszech, ale także na obszarze innych krajów, gdzie piłka nożna jest uwielbiana, a kolejne rozgrywki gromadzą tysiące widzów przed telewizorami i na stadionach. W Polsce także można kupić produkowane przez firmę albumy. Są one powszechnie dostępne, oczywiście również w internecie.