Wpływ technologii IP na wydajność pracy firmy

Cyber rewolucja nie zatrzymuje się. Aktualnie nawet niewielka firma ma opcję posiadania własnej centrali telefonicznej. Wszystko to dzięki telefonii voip, przez którą stare aparaty i kable telefoniczne odchodzą do lamusa.

Co to jest VoIP?VoIP, czyli Voice over Internet Protocol, to technika przesyłania fonii przez internetowe światłowody. Powstała ona na fali popularności Skype’a, programu do czatów głosowych i wideo przez internet. telefony IP (albo telefony VoIP) to po prostu aparaty wyglądające podobnie do tradycyjnych aparatów telefonicznych, ale podłączone do internetu. Do funkcjonowania nie wymagają PC (oprócz konfiguracji), stąd są bardzo wygodne i proste w użyciu.

czytaj: http://melodyfair-japan.com/04072016-0936/386-http%3A/melodyfair-japan.com/userNowoczesne centrale i ich funkcje
Centrala telefoniczna
Źródło: http://www.avaya.info.pl/
Żeby ulepszyć komunikację w przedsiębiorstwie, powinno się wyposażyć w rozbudowaną centralę VoIP. Sieci tego rodzaju okazują się dużo bardziej ekonomiczne i prostsze w obsłudze niż stare centrale telefoniczne, na dodatek komunikacja wewnętrzna (w sieci lokalnej) jest bezpłatna. Taka centrala telefoniczna do funkcjonowania potrzebuje specjalnych serwerów i okablowania, które będą obsługiwać całość ruchu komunikacyjnego i łączyć z internetem.

Największe zalety centrali telefonicznychPrzyjmijmy, że firma posiada rozbudowane biura i pracownicy często kontaktują się z kontrahentami. Jest to normalne, bo nawet w czasach poczty elektronicznej wiele rzeczy najlepiej załatwić przez telefon. Przy użyciu tradycyjnych rozwiązań przedsiębiorstwo musi wyłożyć osobno pieniądze na infrastrukturę sieciową oraz połączenia telefoniczne.

czytaj: http://yamamizuryu.org/co-ciekawego-zdo%C5%82amy-obecnie-odnale%C5%BA%C4%87-w-telewizji.htm

Sytuacja ma się inaczej przy wykorzystaniu technologii opartej na protokole VoIP. Tu do wykonania połączeń telefonicznych wykorzystywane jest firmowe połączenie z internetem oraz infrastruktura sieciowa. Dzięki temu w efekcie są dużo niższe koszty realizacji połączeń telefonicznych. Dla każdej firmy te liczby będą inne, natomiast przy wielkich firmach te oszczędności mogą być naprawdę spore.Sporo klientów zastanawia się jaki sprzęt jest niezbędny przy tej technologii. Do wykonania połączeń używane są telefony IP. Są one niedrogie i można je łatwo kupić.

To nie koniec zalet Jeszcze jednym plusem technologii VoIP jest możliwość bezpłatnego telefonicznego łączenia się pomiędzy oddziałami konkretnej firmy. Dzieje się tak, gdyż rozmowy takie nie są połączeniami wychodzącymi, przez co mogą być obsłużone wyłącznie przy użyciu firmowego okablowania sieciowego.

Dla wszystkich właścicieli biznesów sprawa powinna stać się jasna. Telefonia internetowa to ogromna oszczędność i solidne usprawnienie komunikacji. Centrala telefoniczna VoIP pojawia się w coraz większej liczbie miejsc, zaczynając już od najmniejszych przedsiębiorstw, bo jest tania i nietrudna w montażu i obsłudze. Jeśli chcemy iść z nurtem nowoczesności, nie ma sensu zwlekać, tylko wyrzucić stare telefony i przesiąść się na internetową technologię przyszłości.

W kolejnych artykułach
W kolejnych wpisach przybliżymy inne zalety sprzętu VoIP i nowoczesnych central telefonicznych. Mogą one mieć spory wpływ na polepszenie działania przedsiębiorstwa, dlatego warto się nimi dokładniej zainteresować.