Z jakiego powodu Szczawnica stała się tak chętnie wybieranym miejscem na urlop, jakiego rodzaju atrakcje może zaproponować turystom.

Jednym z ważniejszych kryteriów, jakie należy brać pod uwagę przy wyborze miejsca na odpoczynek, będzie dostępność do różnego rodzaju turystycznych atrakcji. Bardzo dobrze jest, jeśli dana okolica oferowałaby coś dla turystów w różnym przedziale wiekowym i o rozmaitych oczekiwaniach, wtedy liczyć można na dużą różnorodność turystów. Na pewno do takich miejsc zalicza się Szczawnica, jaka jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miejscowości na południu Polski. Jest ona położona niedaleko granicy polsko-słowackiej i otoczona uroczymi górami. Tak naprawdę to góry stanowią jedną z najpopularniejszych atrakcji tego miejsca, mają do zaproponowania niezliczone ilości szlaków pieszych i rowerowych. Znajdą wśród nich coś odpowiedniego dla siebie zarówno osoby chcące się zrelaksować, jak też poszukujące wyzwań i emocji. Adrenaliny z pewnością może także dostarczyć przepływający przez okolicę Szczawnicy Dunajec. Na rzece tej organizowane są bardzo popularne spływy tratwami, lecz coraz bardziej popularny staje się też rafting i kajaki.
domki letniskowe szczawnica
Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
domki letniskowe szczawnica
Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
W związku z tym że każdego roku do Szczawnicy przyjeżdżają dziesiątki tysięcy ludzi, to noclegowa baza jest tam naprawdę mocno rozwinięta. Na turystów czekają między innymi cieszące się ogromną popularnością domki letniskowe Szczawnica. Położone są one niejednokrotnie na zboczach łagodnych gór i otoczone zielonymi lasami i łąkami. Ich popularność wynika z tego, że są najczęściej kompletnie wyposażone we wszystkie konieczne do przyjemnego spędzania czasu rzeczy, to znaczy kuchnię, łazienkę i sypialnie. Dzięki temu można bardzo wygodnie spędzić w takim domku nawet długi urlop, co też wiele osób czyni. Domki Szczawnica jeszcze posiadają jedną zaletę, że przy większym gronie osób w nich mieszkających są bardzo konkurencyjne cenowo, a oprócz tego dają odpowiednią prywatność (www.wypoczynek-pieniny.pl/).


Następną popularną grupę noclegów będą stanowić prywatne kwatery, sporo urlopowiczów będzie się decydować także na jeden z wielu okolicznych pensjonatów. Natomiast dla osób z większymi oczekiwaniami można polecić komfortowe, kilku gwiazdkowe hotele, jakich parę także się tam znajdzie - link do oferty.