Jak w dobie łatwego dostępu do technologii stworzyć oryginalny film reklamowy?

Popularność nowych technologii w gałęzi reklamowej oraz łatwość dostępu do nich na skutek relatywnie niewysokich dla zwykłego człowieka cen spowodowały, że w dzisiejszych czasach niemal każda, nawet niewielka, firma może sprawić sobie profesjonalny film reklamowy.


Jak wyróżnić się z tłumu?

filmowanie z góry
Autor: Karol K
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z oferty agencji reklamowej zajmującej się kręceniem takich filmów za pomocą dronów. Filmowanie z lotu ptaka daje Państwu możliwość przedstawienia Państwa obiektu z szerokiej perspektywy. Z tego typu rozwiązania czerpią zazwyczaj hotele, ośrodki wypoczynkowe, pałacyki, jak również obiekty szkoleniowo-konferencyjne.

Zdjęcia z powietrza umożliwiają przedstawienie terenu wokół - co może stanowić świetne tło dla prezentacji. Powoduje ono także ciekawość widza, ze względu na formę przekazu zazwyczaj dla człowieka niedostepną.

Ale przecież prezentacja obiektów turystycznych i rozrywkowych, to tylko mała część tego, w jakim celu możemy wykorzystać drona. Zwykle z takiej oferty chętnie korzystają także władze lokalne, producenci filmów fabularnych, czy narzeczeni planujący wyjątkowy ślub. Wybierając producenta planowanego filmu, pamietajmy o tym, aby spytać o to, jakim sprzętem dysponuje, a tu kliknij w link. Stawki za minutę materiału są dyktowane popytem, a zatem niemal identyczne w przypadku wszystkich firm.


Widok z lotu ptaka na fabrykę
Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak rodzaj kamery, oraz samego drona, czy chociaż osprzętu, są bardzo odpowiedzialne za znaczące rozbiezności w jakości spotu. Korzystnie jest także poprosić o portfolio i tą drogą sprawdzić, czy oferta danego przedsiębiorcy spełnia nasze oczekiwania.

Reasumując, łatwo przekonamy się, że nasz spot, zrealizowany w omawiany sposób będzie idealnym projektem i przyniesie potencjalnemu oglądającemu możliwość odbioru obrazów, które będą dla niego zaskoczeniem. Co za tym idzie, osiągniemy postawiony na początku cel wyróżnienia się na tle konkurencji.