W lecie możesz połączyć przyjemne z pożytecznym oraz otworzyć prywatną wypożyczalnię sprzętu wodnego. Jeżeli jeszcze interesujesz się turystyką, można organizować kajakowe spływy, a nawet uruchomić szkółkę kajakarską.

Na interes powiązany z przyrodą i wodą mogą zdecydować się nie tylko mieszkańcy pojezierzy albo pomorza.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to sprawdź informacje (http://www.redpike.pl/pol_m_Kolowrotki-244.html), które też są na opisywany temat. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej.

W związku z tym, że w tej specjalizacji zarabia się wyłącznie w sezonie, pracę możesz połączyć z wakacjami oraz w lecie zamieszkać w kempingowej przyczepie umiejscowionej na terenie wypożyczalni.

asortyment

Autor: Jeroen Fossaert
Źródło: http://www.flickr.com
sporty zimowe

Autor: Johnny Wilbank
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajem łodzi i jachtów motorowych możesz uruchomić nad jeziorem, nad rzeką, a nawet nad morzem. Naturalnie idealna jest lokalizacja w sąsiedztwie uczęszczanego kąpieliska strzeżonego bądź atrakcyjnej trasy Spacerowej. Trzeba rozejrzeć się za gotowym zapleczem na starych ośrodkach wypoczynkowych, jakie już najczęściej są ogólnodostępne.

Aby przeczytać następny ciekawy aktualny materiał na ten temat, kliknij w ten link — pod nim będzie więcej informacji.

Jednakże w tym przypadku musimy liczyć się z tym, iż będzie to obiekt porzucony i potrzebny będzie generalny remont przystani. Poniesione na ów cel koszty powinny się z biegiem czasu zwrócić. Do wynajmowania sprzętu nie potrzeba ogromnego terenu. Jeżeli wypożyczalnia znajduje się na małym ogrodzonym terenie, wystarczy mała budka, w której schowa się pracownik w razie niepogody i w której ukryte będą kapoki. Natomiast gdy takiego ogrodzenia nie ma, na noc musiał będziesz chować cały sprzęt a wtedy konieczny będzie już większy magazyn.

Kapitalną inwestycją będzie zakup parceli nad jeziorem albo nad rzeczką w turystycznej miejscowości. Na ten cel jednakże potrzeba co najmniej 100 tys. zł.