Łucznictwo to nie tylko wspaniały sport, ale również zajęcie, które w dzisiejszych czasach można skutecznie uprawiać, w wolnych chwilach na własnym podwórku czy w wyznaczonym miejscu. Warto zatem doskonale przygotować się do tego zajęcia, ponieważ nabycie łuku i strzał to tylko początek.

łucznictwo

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy mieć na uwadze, że strzały ulegają zużyciu i niezwykle często lotki na ich końcu ulegają degradacji. Opłaca się zatem zainwestować w akcesoria do łuku – zestaw lotek do strzał, dzięki którym doskonale możemy we własnym zakresie naprawić zepsute lotki . Jednak nie trzeba do tego celu używać standardowego kleju jaki znajdziemy w każdym sklepie. Opłaca się zainwestować w specyficzny klej do lotek. Jest on doskonale skuteczny do każdego typu strzał, wykonanych zarówno z aluminium, drewna czy też włókna szklanego. Klej jest niezwykle mocny a jego wyschniecie to tylko 5 minut. Jednak jeżeli chcemy, aby klej mógł wyschnąć dokładnie, warto pozostawić sklejone lotki do strzały na czterdzieści osiem godzin. Decydując się na łucznictwo należy pamiętać także o bezpieczeństwie pozostałych. (Akcesoria łucznicze) Nie należy strzelać w dowolnym miejscu i do czegokolwiek. Dobrze zainwestować w specjalistyczne maty słomiane, które są robione ze słomy żytniej, niezwykle ciasno plecionej. Matę można powiesić – lub też co jest bardziej polecane ustawić na specjalnie do tego celu przeznaczonym stojaku.

Jeśli jesteś zdania, że prezentowany artykuł jest ciekawy, prędko przeczytaj dodatkowo szczegóły na witrynie (http://www.autodrom4x4.pl/szkolenia.html), wtedy na pewno zapamiętasz większą ilość informacji.

Na macie słomianej, która wspaniale zatrzyma wystrzeloną strzałę, należy ustawić tarczę, dzięki którym będziemy mieli wgląd w naszą celność w strzelaniu do celu.

Czym byłoby przechowywanie łuku bez pokrowca na strzały i sam łuk. Dzięki nim bez problemu i bez obaw mamy szansę nie tylko trzymać nasz sprzęt, ale też przewozić go samochodem. Poleca się również wyposażenie łuku w lekką i wytrzymałą podstawkę pod strzałę. Dzięki niej możliwe będzie oddawanie precyzyjnego strzału – dzięki specjalnej konstrukcji lotki nie stykają się z podstawą łuku. Dla bardziej zaawansowanych poleca się także sprzęt, jakim jest chronogram. Dzięki niemu możliwe jest mierzenie prędkości wystrzału w przedziale od 9 do 2100 metrów na sekundę. Co ciekawe, dokładność pomiaru to aż 99,5% co może dać niezwykle dokładny pomiar wystrzału.