Bukareszt – stolica Rumunii świetnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że dobrze tutaj przyjechać

Podróże to konik, który niewątpliwie pochłania. W końcu znacznie lepiej jest odwiedzić następne kraje, smakować nowe smakołyki, podziwiać fantastyczne zabytki oraz poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy okazji się spotkać podążając z domu do pracy i pracy do domu, niż wciąż siedzieć w swoich czterech ścianach, choćby bardzo ładnych.


Warto w każdym miesiącu oszczędzać sobie sumę, którą można przeznaczyć na krótsze oraz dalsze wycieczki, kiedy uda nam się natrafić na korzystną cenę przelotu albo podróży. A takim miastem, jakie idealnie nadaje się na kilkudniowy wypad, jest Bukareszt. Czym nas zafascynuje?
miasto
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Przede wszystkim to miasto kontrastów, jakie zajmuje wraz z każdym krokiem, bowiem nieustannie chcielibyśmy zwiedzić więcej i więcej. Rumunia, co zauważysz już z okien samolotu, nęci przepięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt z kolei to wiele zabytków, jakie na pewno dobrze jest dodać na własną listę wartych zobaczenia miejsc w wskazanym mieście . W szczególnej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre z nich są rzeczywiście pięknie zdobione, a także przecudowne parki, w których można wypocząć w trakcie zwiedzania.
miasto
Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel


Najbardziej znanym parkiem jest Park Herastrau. To przepiękna, barwna część miasta, w której można korzystać z darmowej bądź płatnej części razem z Muzeum Wsi, do którego dobrze iść, jeśli umożliwia nam to czas. Najważniejszy punkt miasta to plac Piata Unirii z olbrzymią fontanną w samym środku. To tak naprawdę punkt, z jakiego dobrze jest rozpocząć zwiedzanie, by później iść dalej Niewątpliwie trzeba zobaczyć także Pałac Parlamentarny oraz Pałac Królewski, o którym najpierw warto trochę poczytać, ponieważ jego historia jest niezmiernie ciekawa. Aktualnie w Pałacu ulokowane jest Narodowe Muzeum Sztuki, w jakim można www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-warszawy-do-bukaresztu m/bilety-lotnicze/loty-do-odessy">lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-odessy


Kiedy przyjedziemy z Bukaresztu, możemy obrać następny punkt podróży. Może Odessa? Przepiękne miasto Ukrainy, położone nad Morzem Czarnym. Zima jest w tym miejscu krótka oraz łagodna, dlatego nie musimy koniecznie jechać latem. Zimowe miesiące są również znakomite do zwiedzania, a też bilety są zdecydowanie tańsze, dlatego warto śledzić oferty i już planować następną podróż.