Jeżeli w najbliższym czasie zamierzasz zwiedzić Kraków – warto prócz najwspanialszych zabytków, zaznajomić się z atrakcjami kultury tego miasta.

Miasto Kraków, to nie wyłącznie była kolebka naszego państwa. To także jedyne z piękniejszych miejscowości kraju. Stanowi nie wyłącznie świetnie rozwinięte zwazając na stan gospodarki, lecz posiada bogatą historię i budynki architektury, które radują się dużym powodzeniem pośród turystów ze wszystkich krajów. Kraków, to również kolebka kulturalne naszego kraju, miasto edukacji i wykształcania się inteligencji.

Kraków
Autor: YougoPL
Źródło: http://www.flickr.com
Kraków stanowi po części wspaniałą i efektowną wizytówkę państwa polskiego. Choć nie jest już stołecznym miastem – zamieszkuje w nim sporo sławnych osobistości, odbywa się sporo istotnych, nade wszystko kulturowych wydarzeń. To również miasto artystów i myślicieli. Nic zatem zadziwiającego, iż mistrzowie malarstwa, pisarze, fotografowie, profesorowie – wybierają właśnie to miejsce do egzystowania - .

Organizowane bywają wernisaże, wystawy obrazów, zdjęć, rzeźb, miniaturek i inne. Dobrze, aby zwiedzanie Krakowa nie ograniczyło się do wzgórza wawelskiego, Sukiennic, Belwederu i starówki. Istnieje dużo nieznanych i niesprawdzonych dotychczas miejsc, które cieszą się sporym powodzeniem. Artyści, trudniący się wszelkimi dziedzinami sztuki, decydują się na małe, kameralne i słabo-rozreklamowane knajpy.

Tworzy się tam zazwyczaj charakterystyczny klimat, który doskonale komponuje się z tworami artystycznymi. Należy niezapominać, że Kraków posiada długą historię, którą kreatorzy kochają uwieczniać. W teraźniejszych czasach – najpopularniejszą postacią artystycznej projekcji jest Kraków na starej fotografii - . Wykorzystując wszelkie sposobności współczesnego świata technologi, stare zdjęcia Krakowa wyglądają wyraźnie, autentycznie.

Zazwyczaj bywają odnawiane, upiększone i powiększone, co daje świetny rezultat i budzi zachwyt u wielu miłośników. Należy udać się na chociażby pojedyńczą z regularnie organizowanych pokazów. Jeżeli udajesz się na wizytę do Krakowa – pamiętaj o kulturowych atrakcjach i czerpaniu wszelkich estetycznych doznań.