Panorama pływających rybek pośród soczystej zieleni bardzo relaksuje i skutecznie odciąga uwagę od telewizora. Akwarium bywa też unikalną ozdobą mieszkania. Warto wobec tego postanowić o jego zakupie.

akwarystyka.sklep
Akwarium dojrzałych ludzi uspokoi i wyciszy po trudnym czasie, a maluchom sprawi sporą uciechę. Urządzanie akwarium od podstaw, aczkolwiek jest niesłychanie uroczym zajęciem, to jednak wymaga przestrzegania pewnych zasad.

Założenie akwarium nie jest takie ciężkie.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie, ponieważ także ta niezła witryna (https://www.nubaequi.pl/pl/3-produkty) wciągnie Cię bez reszty, więc zobacz to!

Dla nowicjuszy idealne będzie słodkowodne i towarzyskie. Nie obowiązują w nim takie sztywne reguły obsady gatunkowej roślin i rybek tak jak w akwariach środowiskowych. Pielęgnowanie takiego akwarium będzie też wymagać mniej pracy. Hodowla (stacja pojenia cieląt) rybek w domowych warunkach nie jest zadaniem uciążliwym ale ogromnie zajmującym.

Rybki karmimy co dwa dni, a gdy wyjeżdżamy na urlop o opiekowanie się nimi mamy możliwość poprosić bliskiego znajomego. Nowicjuszom zaleca się akwaria o kubaturze minimalnie 60 l (im mniejsze, tym trudniej utrzymać w nim balans biologiczny). Najbardziej jako akwarium słodkowodne wypada stu litrowe, ponieważ jest możliwość w nim hodować więcej gatunków roślinek i rybek. Pojemnik powinien posiadać pokrywę albo być przykryty szkłem, co zapobiega m.in. odparowywaniu wody. Trzeba będzie też założenie oświetlenie, filtra, grzałki z termostatem. Części można zakupić osobno albo dopełnić gotowy komplet – pojemnik z przykrywką (pod nią jest światło). Akwarium, zwłaszcza duże, powinno stać na specjalnie do tego wydzielonej komodzie lub półce. Tu zmieszczą się nieodzowne akcesoria.

akwarium z rybkami

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Punktem kluczowym dla życia biologicznego w akwarium jest oświetlenie (wybierz i zamów), które musi mieć odpowiednią wielkość i temperaturę. Oświetlenie to bardzo ważny element urządzenia technicznego akwarium, wart przed kupnem wcześniejszego zaplanowania i przemyślenia. Ogromnie ważną kwestią jest rodzaj filtra ( filtry do akwarium na: ). Od filtra zależy czy ciekawa aranżacja akwarium będzie w dobrej kondycji. Decydując się na jakiekolwiek zwierzątko, trzeba mu zapewnić właściwe warunki do życia.