Kotlina Kłodzka ma bardzo dużo do zaoferowania turystom, trudno się więc dziwić, że ten rejon rokrocznie planuje odwiedzić wiele tysięcy osób. Piesze i rowerowe szlaki są pełne tak naprawdę od początku wiosny do późnych jesiennych miesięcy, urokliwe trasy wytyczono pomiędzy przepięknymi rejonami, zapewniając ciszę, spokój i kontakt z naturą. Znajdą coś wśród nich i młodzi, szukający adrenaliny kolarze górscy, i rodziny z dziećmi potrzebujące raczej tras, na których dadzą sobie radę.

Polanica Zdrój

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei zima to okres, kiedy w rejonie tym zaczynają się pojawiać dziesiątki tysięcy wielbicieli białego szaleństwa. Coraz liczniejsze narciarskie i snowboardowe trasy, wypożyczalnie nart i sztucznie naśnieżane stoki gwarantują doskonałe warunki do różnych zimowych sportów. Poza tym w rejon ten często przybywają artyści i osoby z okładek – to jeszcze bardziej napędza zainteresowanie tym przepięknym regionem. Takie zainteresowanie widać zresztą bardzo dobrze podczas szukania miejsc na nocleg i kwater, w pewnych okresach roku są z tym spore problemy. Zobacz: tanie noclegi w Dusznikach Zdrój.

Najpopularniejszym w tej części kraju narciarskim ośrodkiem jest Kudowa Zdrój, miejscowość leżąca na samym krańcu Kotliny Kłodzkiej.

Nie zwlekaj! odwiedź nasz polecany tekst i powiedz o nim wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To istotne, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Jest to także najwyżej leżąca miejscowość Sudetów, która ma specyficzny mikroklimat bardzo podobny do tego, jaki można spotkać w Alpach. I właśnie dzięki takim warunkom w Kudowie Zdrój panują idealne warunki na uprawianie sportów zimowych. Działa w nim ponad dwadzieścia narciarskich wyciągów o bardzo różnym poziomie zaawansowania, część z nich jest oświetlona więc umożliwiają jazdę nawet jak jest ciemno. Dla zainteresowanych: pokoje gościnne do wynajęcia w Kudowie Zdrój.

skały

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego w Dusznikach Zdrój można w przyjemny sposób spędzić czas na dwóch kółkach, wśród tamtejszych tras każdy znajdzie coś odpowiedniego na swoje umiejętności. Miejscowość ta cieszy się popularnością i w zimie, i w lecie, więc trzeba mieć na uwadze to, żeby w odpowiednim czasie pomyśleć o rezerwacji noclegów, jeśli się weźmie za to zbyt późno to okazać się może, że wszystkie zieleniec domki będą już zarezerwowane i nic ciekawego się nie znajdzie.