Jantar to wieś letniskowa położona w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez przyczyny odnosi się do jednego z największych bałtyckich skarbów, bowiem znajduje się ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego także powodu, corocznie jest organizowany tu finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Morze, Bałtyk

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Za czasów intensywnego ruchu na Szlaku Bursztynowym, Jantar był doskonale rozwiniętą i bogatą osadą z knajpami i noclegowniami dla podróżników. We współczesnych czasach wieś funkcjonuje, jako kurort turystyczny z szerokimi, piaszczystymi plażami. Są one czyste, bezpieczne i stosownie przygotowane zarówno dla rozluźniającego, jak i aktywnego odpoczynku.

Bowiem Jantar słynie z bursztynu nie tylko w naszym kraju, lecz i w całej Europie, to właśnie tutaj odbywa się finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Zawody te aranżowane są na plażach polskiego wybrzeża od 1998 r. Dodatkową atrakcją konkursów są przeróżnego rodzaju gry, zabawy a także występy sław. Entuzjaści bursztynów zapewne będą chcieli zobaczyć Muzeum Bursztynnictwa, w którym nagromadzono okazjonalne produkty z bursztynu, ryciny, oryginalne mapy oraz stare fotografie.

Zainteresowała Cię opisywana kwestia? Poznaj więc oprócz tego ten ważny link – to także bardzo pomocne źródło informacji.

Można tutaj też zaznajomić się z historią miejscowości i dziejami połowu bursztynów. Atrakcyjnych wrażeń i wiadomości może zapewnić również spotkanie z rybakiem, który przekaże interesujące historie powiązane z morzem, a także wytłumaczy specyfikę swojej profesji. Można też zakupić od niego świeżo odłowione, morskie ryby.

Znaną jantarską atrakcją jest Wioska Indiańska – zobacz więcej, gdzie można zobaczyć prawdziwe tipi, zwiedzić muzeum Indian, zapoznać się z ich obrządkami i pomysłami na zabawę. Należy również posłuchać opowieści o dziejach Indian oraz zaopatrzyć się w ręcznie zrobione pamiątki związane z indiańską kulturą. Jantar jest położony na szlaku wąskotorowej Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Kolejka turystyczna kursuje tutaj na trasie Nowy Dwór Gdański – Stegna Gdańska oraz Sztutowo – Mikoszewo Ujście Wisły. Warto skorzystać, zatem z przejażdżki zapewniającej multum interesujących wrażeń. W trakcie pobytu w Jantarze na sto procent ciekawa będzie też wizyta w Mini Zoo gdzie znajdują się strusie, kury, króliki, kozy, osły, świnie oraz inne zwierzęta domowe, a także w gospodarstwie edukacyjnym Pasieka „U Strusi”, gdzie znajduje się ciekawa wystawa i filmy poświęcone strusiom i pszczołom i szklany ul obserwacyjny z żywymi owadami.

Chciałbyś dowiedzieć się coś podobnie interesującego? Ekstra, ta strona www apartmood apartamenty na pewno okaże się dla Ciebie użyteczna, gdyż znajdziesz tam wiele podobnych danych.

Można tu też zakupić miód z miejscowej pasieki. Uznaniem cieszą się też tutejsze ośrodki jazdy konnej: Grupa Buffalo Bill i Farma Jantar.

Z uwagi na pozytywny mikroklimat i możliwość użytkowania tutejszych źródeł solankowych, Jantar ma szansę stać się w nie dalekiej przyszłości ośrodkiem rehabilitacyjno – leczniczym.

***Pełną ofertę na wakacje dwa tysiące czternaście w Jantarze można znaleźć w serwisie bądź klikając na poniższe linki:- Jantar pokoje gościnne- noclegi Jantar- wakacje 2014