Odliczasz już czas do upragnionego urlopu bez żadnych biurowych urządzeń, z dala od ekranów i telefonów od przełożonych? Poszukujesz miejsca do odskoczni, z którego nie złapią cię obowiązki, przynajmniej na czas, gdy chcesz złapać kilka dobrych oddechów? Szukając takiego miejsca na mapie zapewne natknąłeś się na noclegi Mazury, krainę setek jezior, tajemniczych miasteczek i lasów.

na Mazurach

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wielkich miast, biurowców, dymów z fabryk psujących nasze płuca. Owszem, imponująca aktywność społeczeństwa jest ostatnio w modzie – coraz więcej nas ściąga do miejskich parków i podmiejskich lasów, by biegać, jeździć rowerem, chodzić z kijkami nordic walking. Racja, daje to wszystkim dodatkowego bodźca, Power do pracy. Parę godzin, góra dwa dni weekendowe to mimo wszystko zbyt mało by mocniej i na dłużej odetchnąć, na złapanie potocznej „pary” potrzebujemy kilku dni urlopu w miejscu, z którego tak szybko się nie wyrwiemy. Tym miejscem bez wątpienia są mazurskie miejscowości.

Jeśli mamy już „przymierzony” region zostaje załatwianie formalności.

Jeśli chcesz poznać większą ilość danych na omawiany temat, to zerknij na opublikowany (http://splywydrweca.pl/index.php/wypozyczalnia/?single_prod_id=31) post a zobaczysz pokrewne interesujące informacje.

Tylko noclegi na Mazurach na wchodzą w grę. Upodobania są dość zróżnicowane – część turystycznej braci widzi się wyłącznie w wyższym standardzie. Poza hotelami i wysokiej klasy kwaterami z pełnym ekwipunkiem inne lokacje można odrzucić. Co bardziej spontaniczni – nierzadko młodzi – planują dokładnie na odwrót. Sprawdzone schroniska i stancje po poleceniu, namioty i kempingi – jak ulał pasuje do dzikich Mazur. Mocna grupka, szanty, żagle – czyż to nie brzmi kusząco, wręcz sielankowo? Jedną z większych baz wypadowych i miejscowości, z której wyprawimy się w każdy zakątek regionu, są domki Mikołajki. Ich wybranie to gwarancja lepszej komunikacji, chcąc dotrzeć do małych miasteczek będziemy musieli rozpoczynać wojaże z większych ośrodków.

Nierozsądny wybrałby się w ten region Polski bez odpowiedniego przygotowania. Woda to magnes i naczelna atrakcja, ale też wymóg rozwagi i – często – przekleństwo odwiedzających. Od zawsze mierzą się z plagą komarów, poparzeń skóry. Zbyt odważni toną po wypłynięciu na szerokie wody bez rozpoznania terenu. Warto pamiętać o tych zdawałoby się pewnikach, które w regionie powodują najwięcej uszczerbków na zdrowiu.