Fascynujące powieści kryminalne to nie jedyny atut naszego północnego sąsiada. Szwecja naszym rybakom pokazała się jako rewelacyjne miejsce na…

wyprawy wędkarskie (polecamy te na ). Znakomite łowiska czekają w zatokach, rzekach i jeziorach. Kłusownictwo praktycznie nie istnieje, a okolice wędkarskie nie są zaśmiecane.

Poza tym cztery najrozleglejsze jeziora kraju – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie wymagają konieczności wykupienia licencji. Turystyka wędkarska to jest pasja! A na jakie ryby możemy liczyć w tym niebie dla rybaków?

W szwedzkich jeziorach prym wiedzie szczupak. Jest go o wiele więcej, niż w naszym kraju, a na dodatek regularniej dają się złapać duże osobniki. Oczy wam wyjdą na wierzch, kiedy na haczyku zobaczycie ponad 10 kilogramową rybę! Pora na szczupaka trwa okrągły rok, bo w tygodniach zimowych da się go łowić z przerębli. Pozostałe gatunki bogato tu występujące to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Szczególnie ten ostatni w tym kraju osiąga niesamowite rozmiary. To, co w naszym kraju nierzadko jest rekordem, w północnej krainie może okazać się normalnym wynikiem.

Najlepsze łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö.

Jeżeli uważasz, że omawiany wpis jest godny Twojego zainteresowania, to niewątpliwie warto zobaczyć również pozostałe tego typu materiały.

To właśnie tam urządzane są zazwyczaj wyjazdy wędkarskie. Piszę tu o grupowych lub indywidualnych wyprawach na ryby, tworzonych przez dobre firmy. Takie oferty da się zobaczyć w sporej liczbie w Internecie. W cenie pakietu otrzymujemy zwykle licencje na połów, transport morzem lub powietrzem, instruktora lub przewodnika i dokładne atlasy skandynawskich bezdroży.

Proponujemy samodzielnie poszperać w sieci, by wyszukać odpowiednie warunki i koszty takich wypraw.

Czy masz zamiar może poddawać tę kwestię dalszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj serwis (https://hotelepark.pl/olsztyn/galeria), który publikuje podobne zagadnienia.

Możę się okazać, że nasza kolejna wycieczka na ryby będzie niezapomnianym przeżyciem!